Kızlık testi

2019'te İstanbul'da birçok hastamız bize kızlık testi nerelerde yapılır , kızlık testi nasıl yapılır , kızlık testi videosu izleyebilirmiyim , kızlık testi devlet hastanelerinde yapılır mı gibi sorular soruyorlar. Aslında kızlı testi bir labaratuvar incelemesi veya kanda bakılan , yada idrarda bakılan bir test değildir , genç bayanların kızlık zarı muayenesi verdikleri kısaltılmış bir deyimdir. Bazıları buna bakret testi , bekaret muayenesi , bekaret kontrolü , kızlık raporu , bekaret raporu gibi isimlerde vermektedir ama kızlık zarı muayenesi demek en doğrusudur bence. Teknik olarak jinekolojide en kolay ve kısa süren muayene biçimi kızlık testi yani bekaret muayenesidir , zira herhangi bir alet veya cihaz kullanmaya gerek yoktur , sadece gözle bakarak kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığını , yda kızlık zarı zedelenmesi olup olmadığığını anlamak mümkündür , tabi bir jinekolog için mümkün diyorum , siz apış aranıza ayna tutarak yada mahrem yeriniiz en yakın kanka rakadaşınıza göstererek kızlık zarınızın bozulup bozulmadığını , yada kızlık zarının patlayıp patlamadığını anlayamazsınız. Bu yazımıda kızlık zarı dikimi ve bağlantılı konulardanda bahsediyoruz , flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi , geçici kızlık zarı dikimi , kızlık zarı dikimi anlaşılır mı , esnek kızlık kızlık zarı , kızlık zarı dikimi fiyatı gibi ilgili konular hakkındada bilgiler veriyoruz. Jinekolog Op. Dr. yazıyor.Kızlık testi nasıl yapılır ?

Özellikle evlilik öncesi sürtünme yolu ile birliktelik yaşayan ve tam cinsel birleşmeye maruz kalmayan bayanlarda olay biraz kontrolden çıkınca kızlık zarı zedelenmesi veya kızlık zarı patlaması olabilir , bu durumda hafif bir acı hissedilir ve az miktarda kan gelir , tabi genç kızımızda büyük bir pannik yaşanır ve acilen kızlık zarının bozulup bozulmadığını , daha doğrusu evlilik çerçevesinde gireceği cinsel ilişkide kan gelip gelmeyeceğini merak eder. Bu durumda yapılacak tek şek kızlık testi yada kızlık zarı muayenesidir. Peki bu kızlık testi nasıl yapılır dersiniz ? Aslında jinekolog sadee gözle bakarak kızlık testi yapar. Kesin olarak sonuç verecek başka bir yöntem yoktur , yaşanan durumun anlatılması ve bu konuda doktorların muayene etmeden yorum yapması sonucu değiştirmez. Oran olarak sürtünme yolu ile kızlık zarı zedelenmesi olan hastalarda azda olsa kan gelmiş ise kızlık zarının kalıcı olarak bozulmuş olma ihtimali %70 lere çıkar , muayenede kızlık zarında küçük bir çentiklenme görülebilir ama kızlık zarı tek kullanımlıktır ve sadece bir kez kanar.

Kızlık testi nerelerde yapılır ?

Plan dışı cinsel aktivite sonucu kızlık zarınızın bozulmuş olma ihtimali gündeminize oturmuş ise en kolay yoldan kızlık zarının yırtılıp yırtılmadığını anlamak için önce ayna ile kendiniz bakarsınız , daha sonra bir arkadaşınıza gösterirsiniz ama o karmaşada kızlık zarının neresi olduğunu anlamak bile zordur. En iyisi kızlık testi yaptırarak kafanızı rahatlatmak değil mi ? Ama şimdide kızlık testi nerelerde yapılır , kızlık testi .... ..... yapılabilir mi ? gibi sorular var . Kızlık zarının bozulup bozulmaması tıbbi bir hastalık olmadığı için .... ..... sizinle pek ilgilenmezler ama en iyisi jinekolog muayenehanesidir. Yani kızlık testini en kolay ve gizlilik içinde bir jinekolog muayenehanesinde yaptırabilirsiniz.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

İstanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatı gerek Anadolu yakasında , gerekse Avrupa tarafında yaklaşık olarak .... tl seviyelerinden başlar , ama bu en düşük dikim ücretleri genellikle geçici kızlık zarı dikimi içindir , fakat hastaların %90'ı kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemini tercih ediyorlar ve flep yöntemi fiyatları İstanbul'da .... tl civarıdır , yine daha sağlam olsun diye çift kat flep yaptıracaksanız ....TL civarı , kalıcı kızlık zarı dikimi ve vajina draaltma ameliyatı aynı seasta olacaksa yine ....TL , kızlık zarı dikimi + vajina daraltma ameliyatı + labioplasti yani sarkan dudakların düzeltilmesi operasyonları için ise ....TL civarı bir masrafı gözeden çıkartmanız gerekecek.

Kızlık zarı ne işe yarar ?

Hastalar bize 2015 yılında İstanbul'da sıklıkla kızlık zarı ne işe yarar hocam , Allah kızlık zarını neden kadınların vajina girişine koymuş , sadece namus içinmidir diye soruyorlar. Doğada gereksiz hiçbirşey yoktur , dolayısı ile kızlık zarınında orda olmasından kaynaklanan bir görevi vardır , adeta bir cinsel ambalaj gibidir , kullanıma girmeden önceki dönemde içindeki ürünü korumayı amaçlar , yani dış ortamdan gelebilecek bakretilerin rahme ulaşmasını engeller.

Kalıcı kızlık zarı dikimi

2019 yılılnda İstanbul Avrupa yakasında en fazla tercih edilen bekaret onarim metodu kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemidir. Eski sistem geçici kızlık zarı dikimine göre birçok üstünlükleri olan yöntem 25 dakikalık lokal anestezi altında gerçekleştirilir ve işlem sonunda hasta yürüyerek gider ve aynı gün bir çalışma hayatına devam edebilir. Kalıcı kızlık zarı dikiminde vajina girişine lokal anestezik ilaç uygulanır ve dikim esnasında hasta acı çekmez , daha sonrada vajina ayn duvarında kaldırılan ince bir flep tabakası kızlık zarı ringine dikilir ve işlem tamamlanır. Kalıcı kızlık zarı dikimi yaklaşık 20 günde iyileşir ve 30. günden itibaren ise dikiş izleri yokolur , 2. aydan itibaren ise muayenelerde kızlık zarının dikilmiş olduğu büyük ölçüde anlaşılmaz hale gelir. İşte size tama yakın orijinal kızlık zarı. İstanbul'da kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları yaklaşık olarak ....TL civarından başlar.

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı ?

Gerçekten çok bahis konusu edilen bir noktaya geldi , acaba kızlık zarı dikimi anlaşılır mı ? yani şimdi siz kızlık zarınızı diktirdiniz ve aradan geçen bir süre sonra cinsel ilişkiye gireceksiniz kafanızda hiç bir soru işareti olmaması lazım , yani kızlık zarı dikimi anlaşılacak mı , partnerim kızlık zarımın önceden dikilmiş olduğunu anlayabilir mi ? gibi soruları kafanızdan silin. Kızlık zarı dikimi tama yakın olasılıkla anlaşılmaz. Tabi usulüne uygun yapılmış ise.

Geçici kızlık zarı dikimi 

İstanbul'da nerdeyse asırlardır yapılmakta olan bir jinekolojik operasyondur geçici kızlık zarı dikimi . Ama son 25 yılda flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikiminin geliştiirlmesi ile artık önemini yitirmiş ve kadın - doğum'un tozlu raflarındaki yerini almaya başlamıştır. Ama hala vakalarımızn %10 lük bölümü geçici kızlık zarı dikimi istemektedir. Bunlar genellikle acilen cinsel ilişkiye girmek durumunda olan bayanlar veya gerdek gecesine bikaç gün kala kızlık zarı dikimi kararı alan bayanlarıdır. İstanbul'da geçici kızlık zarı dikimi fiyatı yaklaşık ....TL civarından başlar.

Kürtaj nasıl yapılır ?

Size son olarakta çok merak edilen kürtaj nasıl yapılır konusundan bahsediyorum. Günümüzde en modern ve sağlıklı gebelik sonladırma metodu olan vakum kürtaj lokal anestezi ile 10 dakika kadar kısa süren bir operasyondur ve kürtaj sonrası kanama ve ağrı gibi şikayetler pek rastlanmaz , kürtaj sonrası gebe kalma zorluğu yaşamazsınız. Vakum kürtaja rahim girişinin lokal anestezik ile uyuşturulması işe başlanır ve hegar bujisi ile collum uteri dilatasyonu yapılır , daha sonra karmen kanülü colluma yerleştirilir , negatif basınç verilerek gebelik kesesi dışarı alınır. Kürtaj sonrası mutlaka yeniden ultrason yapılır ve rahim içinde parça kalmadığından emin olunur.
Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık testi

Su ile bekaret testi

Kızlık testinde neler belli olur ?

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.