Kızlık testi ne kadar ?

Kızlık testi yani kızlık zarı muayenesi fiyatı İstanbul'da 2019 yılı Maer sonu itibarı ile ortalama ...tl civarıdır. Aslında test diyince laboratuarda yapılabilen ya da görüntüleme yöntemleriyle kanıtlanabilen bir iş akla gelir. Fakat gerçekte kızlık testi denen şey aslında zar muayenesi demektir. Bu sadece gözlemleyerek yapılır ve herhangi bir cihaz ya da alet kullanılmaz.

BU MUAYENE NEREDE YAPILIR ?

Bu muayene ya adli bir olay sonrası savcılık talebi ile ve resmi kurumlar vasıtasıyla yapılır ve kayıt altına alınarak geçici rapor hazırlanır ve kesin raporun adli tabiplikçe verilebileceği belirtilir. Ya da özel kuruluşlarda şahsın merakını gidermeye yönelik olarak ve herhangi bir rapor düzenlemeden sözlü bildirim şeklinde yapılır. Bu husus muayeneden önce mutlaka bildirilir.

BU MUAYENE NASIL YAPILIR ?

Bu işlem tıpkı diğer muayenelerde olduğu gibi jinekolojik muayene masasında yapılmaktadır. Gerekli temizlik ve koşullar sağlanarak uygun aydınlatma altında iç dudaklar aralanarak ve ıkındırılarak gözlem yapmaya ve zarın durumunu anlamaya çalışmakla gerçekleştirilir. Muayene esnasında herhangi bir alet kullanılmaz. Ultrasonografi gibi bir cihaz da bu işlem için kullanılmaz. Bu işlem gözleyerek ve ıkındırmak suretiyle zarı daha belirgin hale getirerek yapılır.

Zarın durumu bu esnada belli olur. Yırtık var mı yok mu esnek ya da ilişkiye müsait bir yapıda mı zedelenmiş mi yoksa yırtılmış mı gibi soruların cevabı büyük oranda verilebilir. Eğer yırtık varsa yeri ve sayısı belirtilir. Yırtık yerleri saat kadranına göre söylenir. Örneğin saat 6 y ada saat 3-9 gibi yerleri yırtık yerini tarif için kullanırız. Birde tam ya da tam olmayan yırtık vardır. Tam yırtık zarın enlemesi boyunca tam olarak vajina duvarına yapıştığı yere kadar yırtılması anlamındadır. Tam olmayan yırtık ise vajina duvarına kadar değil daha az bir bölümde oluşan yırtık anlamına gelir. Yırtık ve zar üzerindeki çentikleri birbirinden ayırt etmek gerekir yanlış bir sonuca varmamak için bu şarttır.


Kızlık zarınız yırtık ve siz tahlil yaptıracaksanız ya da ultrason veya röntgen çektirecekseniz çekinmenize gerek yoktur. Bu işlemlerle kızlık zarının nasıl durumda olduğu belli olmaz endişe etmeniz gereksizdir. Sadece vajinal ultrason yaptırmayın . Zira vajinal ultrasonun kendisi zaten zarın yırtılmasına sebep olabilir.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık testi

Su ile bekaret testi

Kızlık testinde neler belli olur ?

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.