Kızlık testinde neler belli olur ?

Arayan birçok hasta kızlık testinde neler belli olur diye soruyor, aslına bakarsanız çoğunlukla kızlık testinin ne olduğunu tam olarak bilinmiyor, genellikle bir laboratuvar incelemesi zannediyorlar, kızlık testi aslında kızlık zarı muayenesidir, yani bir jinekolog tarafından yapılan ve sadece gözüyle bakarak gerçekleştirilen kızlık testinde sizden herhangi bir kan numunesi veya idrar numunesi alınması, herhangi bir laboratuvar incelemesi yapılmaz, ya da ultrasonografi veya rontgen çekimi de olmaz, sadece gözle bakarak bakire olup olmadığını, kızlık zarı net olarak ortaya çıkar, bunun dışında kızlık zarında herhangi bir hasar varsa bu tam olarak bir yırtılma olabilir veya çentiklenme şeklinde duvara kadar ulaşmayan küçük yaralanmalar olabilir, sonrasında yaşayacağınız cinsel ilişkide kızlık zarı kanı gelip gelmeyeceği konusunda da bilgi verilir. Kızlık zarı ile ilgili gerçekten çok ilginç sorular de gelmiyor değil, mesela kızlık zarı muayenesi esnasında hangi erkekle ilişkiye girdiğini anlayabilir misiniz diye sorular geliyor, kızlık zarı bozulmasının gerçekleşmesi ile alakalı cinsel ilişkideki erkek partnerin kimlik bilgilerinin kızlık zarı üzerinden söylenmesini isteyenler bile var, bu durum size çok komik gelebilir ama inanın her gün  benzer sorular alıyoruz, tabii ki kızlık testi veya kızlık zarı muayenesi esnasında cinsel ilişkiye girilip girilmediği, kızlık zarının esnek olup olmadığı, esnek kızlık zarı ile cinsel ilişkiye girilip girilmediği, bir sonraki cinsel ilişkide yani gerdek gecesinde kanama olup olmayacağı net olarak konuşulabilir, ama tarihsel olarak hangi gün cinsel ilişkiye girdiniz veya kiminle cinsel ilişkiye girdiğiniz kızlık zarı muayenesi veya kızlık zarı testi üzerinden anlaşılamaz, ancak tecavüz vakalarında ilk bir iki gün içinde vajinadan alınan salgı örneklerinde sperm araştırılabilir ve sperm DNA'sı üzerinden şüpheli kişilerle ilişki yaşayıp yaşamadığı kanıtlanabilir, tabii ki böyle bir inceleme için mahkeme kararı gerekir.

Kızlık testi

Bu yazımızda kızlık testi esnasında nelerin ortaya çıkartılabileceği hakkında bilgi vermekle kalmıyor, aynı zamanda kızlık testi muayenesi, kızlık testi nasıl yapılır, kızlık testi fiyatları, kızlık testi devlet hastanesinde yapılır mı, evde kızlık testi nasıl yapılır, kızlık testi için gerekenler nelerdir, kalıcı kızlık zarı dikimi nasıl yapılır, 2019 istanbul kürtaj fiyatları ne kadardır? gibi konulara da girişler yapıyoruz. Kızlık zarı muayenesi hakkında merak ettiğiniz her şeyi bize sorabilirsiniz, bakırköy'deki muayenehanemizin telefon hatları sürekli açıktır, ama telefonunu aramak için müsait değilseniz whatsapp üzerindende iletişim kurabilirsiniz, whatsapp mesajlarınıza en kısa sürede dönüş yapıyoruz, günlük hasta yoğunluğunun fazla olduğu zamanlarda biraz geç cevap verebiliriz, lütfen bize kızmayın.


Kızlık testi muayenesi

Kızlık zarı muayenesine halk arasında birçok isimleri verilmektedir, bazıları buna kızlık testi muayenesi , kızlık testi, bekaret muayenesi , bekaret kontrolü gibi adlar takmış olabilir ama biz bunlara kızlık zarı muayenesi diyoruz. Peki diyeceksiniz nedir bu kızlık testi muayenesi? hemen açıklamak istiyorum, kızlık testi bayanlarda bekaret durumunu, kızlık zarı çeşidini tayin etmek için yapılan bir teşhis metodudur, sonuç olarak kızlık muayenesi yaptırdığınızda bakire olup olmadığınızı ve hangi tip kızlık zarına sahip olduğunuzu ve daha sonraki yaşayacağınız cinsel ilişkide kızlık zarı kanaması olup olmayacağını net olarak anlayabilirsiniz.

Kızlık testi nasıl yapılır ?

Birçok genç bayan kızlık zarı muayenesinden çok korkmaktadır, özellikle sürtünme şeklinde ön sevişme yaşayan ve kızlık zarından birkaç damla kan gelen bayanlar kızlık zarı muayenesi yani kızlık testi esnasında bu hasarın daha da büyüyeceğini , bekaretin büsbütün bozulacağını düşünürler, ama bu yanlış bir inançtır, çünkü kızlık zarı muayenesi esnasında jinekolog, hastanın  kızlık zarına temas etmez veya herhangi bir tıbbi cihaz veya alet dokundurmaz, vajina içine herhangi bir alet sokmaz, sadece gözüyle bakarak kızlık zarı muayenesi veya kızlık testi yapar, sanıyorum ki kızlık testi nasıl yapılır sorusuna en güzel cevap budur, bu konudaki uzman doktor, kadın hastalıkları ve doğum mütehassısıdır.

Kizlik testi fiyati

Istanbul bakırköydeki muayenehanemizi günde ortalama 200 e yakın hasta arıyor, bunlardan bazıları kızlık testi fiyatı kaç paradır? diye merak edip soruyor, web syafasına direkt olarak fiyat yazmıyoruz. Kızlık testi veya kızlık zarı muayenesi herhangi bir özellik içermiyor, normal jinekolojik muayeneden çok daha kolay olan sadece gözle bakılarak sonuç bildiren bir teşhis metodudur, dolayısıyla pahalı değildir.  Rakamları buraya direkt olarak yazamıyorum ama muayenehane telefonlarımızı arayarak veya whatsapp üzerinden yazarak istediğimiz isteyebilirsiniz.

Kızlık testi devlet hastanesinde yapılır mı ?

Kızlık testi yani tıbbi adıyla kızlık zarı muayenesi sgk kanuna göre uygulanabilen muayene çeşitleri ve hizmet alanları arasında yoktur, dolayısıyla ben kızlık testine gireceğim diye devlet hastanesi'ne başvurunuz kabul edilmez. Sanırım kızlık testi devlet hastanesinde yapılır mı diye soranlara iyi bir cevap oldu.

Evde kızlık testi

Jinekoloğa gitmeden veya herhangi bir sağlık kuruluşuna başvurmadan direkt olarak evde kızlık testi yapmak isteyen birçok hasta oluyor, genelde whatsapp üzerinden yazarak evde kızlık testi nasıl yapılır diye soruyorlar, kızlık zarı yani himen kadınlarda birbirinden çok farklı olabiliyor, yaklaşık 20 ye yakın kızlık zarı çeşidi vardır, dolayısıyla vajinal bölgenize ayna tutarak veya resmini çekip inceleyerek kızlık zarı hakkında bilgi edinmeniz, kızlık zarının bozulup bozulmadığını anlamanız mümkün değildir. Bizi arayan hastalar arasında kızlık zarı resmini çekerek bize göndermek isteyenler de çok olur, bunu kesinlikle kabul etmiyoruz, çünkü cinsel resim alışverişi kesinlikle yasaktır, zaten resim üzerinden bakire olup olmadığınızı size hiçbir doktor söyleyemez.

Kızlık testi için gerekenler

Bir jinekolog muayenehanesinde kızlık testine girmek için, yani kızlık zarı muayenesi yaptırmak için herhangi bir an hazırlık gerekmez, aç veya tok olmanız fark etmez, ya da herhangi bir evrak ile gelmeniz de önemli değildir, yani dolayısıyla kızlık testi için gerekenler arasında 18 yaş ve üstü olmak dışında özellik arzeden herhangi bir şey yoktur.

Kızlık zarı dikimi

Himenoplasti ameliyatları yani kızlık zarı dikimi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizdede genel hatlarıyla iki farklı yöntem üzerinden yapılmaktadır, bunların arasında en popüler olan flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimidir. Geçici kızlık zarı dikimine göre üstünlüğü, operasyon sonrası hastaya cinsel ilişkiye girebilmek için sınırsız zaman vermesidir, yani kızlık zarınızı kalıcı olarak diktirdikten sonra isterseniz hemen, isterseniz yıllar sonra cinsel ilişkiye girebilirsiniz, kanıyla canıyla yaşayan bir kızlık zarını olduğu için 10 sene sonra bile cinsel ilişki yaşasanız kızlık zarı kanı gelecektir, ama buna karşılık geçici kızlık zarı dikiminde bu süre ilk 10 gün ile kısıtlıdır, yani zarı diktirdikten sonra 10 gün içinde cinsel ilişkiye girmeniz gerekir, değilse kızlık zarı nasıl kendiliğinden bozulacaktır, operasyon sonrası cinsel ilişkiye girilebilecek en erken zaman açısından inceleyecek olursak geçici kızlık zarı dikiminde aynı gün bile cinsel ilişkiye girebilirsiniz, flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikiminde ilk 4 hafta cinsel ilişki yasaktır, ama sonrasında ne zaman isterseniz cinsel temas kurabilirsiniz. Metodları karşılıklı olarak incelersek geçici kızlık zarı dikiminde daha önce bozulmuş olan kızlık zarı kanatları birbirine dikilir, ama kızlık zarı histolojik olarak iyileşme özelliği olmayan bir dokuya sahip olduğu için dikişler tutmaz, 10 gün sonra dikişler eridiği için kızlık zarı nasıl kendiliğinden bozulur, buna karşılık flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi çok daha detaylı bir operasyondur, vajina yan duvarlarında kaldırılan ince bir flep tabakası kızlık zarı ringine dikilir, böylece kanıyla canıyla yaşayan gerçek bir kızlık zarınız olur. 2019 yılı maliyetlerine göre avrupa yakası istanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatlarını direkt olarak yazamıyoruz, telefonla veya WhatsApp tan birebir fiyat alabilirsiniz.

Kürtaj fiyatları

Henüz evli değilken veya çocuk sahibi olmaya henüz hazır değilken ortaya çıkan gebeliklerin sonlandırılması en sağlıklı olarak vakum kürtaj yöntemi ile olur, eski sistem kazıma şeklindeki kürtaja göre çok daha kolay ve acısız bir yöntem olan vakum kürtajda rahim içi kazınması yapılmaz, sadece negatif basınçla gebelik kesesi alınmaktadır. Maliyet konusuna gelirsek 2019 yılı için istanbul'da kürtaj fiyatları şu kadardır diye buraya yazamıyoruz. Kürtaj öncesi yapılan jinekolojik muayene, ultrason gibi tetkikler için genellikle bir masraf istemezler. İstanbul'da kürtaj ücretleri geleneksel olarak gebelik haftasına endekslidir, hamileliğiniz ilerledikçe kürtaj masrafınız da artacaktır, kaç haftalık hamile olduğunuz kürtaj öncesi yapılan ultrason incelemesinde günü gününe ortaya konur ve ona göre işlem yapılır, ama henüz kürtaja gelmeden önce de kendiniz hamilelik haftanızı hesaplayabilirsiniz, adetinizin ilk günden itibaren güncel zamanı kadar sayarsanız hamilelik haftası net olarak ortaya çıkar, ya da daha pratik bilgi isterseniz adet gecikmesi yaşadınızda yaklaşık 4 veya 5 haftalık bir hamilelik söz konusudur.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık testi

Su ile bekaret testi

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.