Kızlık testi fiyatı

Bakire olup olmadığınızı tahmini olarak değilde kesin bir şekilde öğrenmeniz için kızlık testi yaptırmanız gerekiyor, sadece jinekologlar tarafınca yapılabilen kızlık testi aynı zamanda kızlık zarı muayenesi yada bekaret kontrolü olarakta anılmaktadır. Kız olup olmadığınızı kesinleştiren teşhis metodu sıklıkla bir labratuvar tahlili ile karıştırılır ve kızlık testine gelsek sonucu ne zaman alırız diye sorulur, kızlık zarı testi labratuvar incelemesi değildir , işlemin nasıl yapıldığını detaylı olarak önceki makalelerimizde anlattık, kısaca yeniden üzerinden geçeriz. Maliyetler konususuna sıra gelirse , 2019 senesi için İstanbul'da kızlık testi fiyatı ortalama olarak jinekolojik muayene ücreti ile aynı seviyededir ama etik ve kanuni sepelerle web sitelerine direkt olarak yazılmaz. Bekaret testinde jinekolog herhangi bir alet kullanmaz, sadece gözle bakarak kızlık zarı yani himen hakkında size bilgi verir.

Bu yazımızda kızlık testinin ücreti dışında bekaret muayenesinin tüm detaylarını veriyoruz, kızlık testinin nasıl yapıldığını açıklıyoruz, kızlık zarı diktirme konusunda bilgiler verip 2019 senesi için İstanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatlarını telefonda veya WhatsApp ile birebir açıklıyoruz..

Kızlık testi

Bekaret kontrolü yada zar muayenesi gibi isimlerde verilen kızlık testi aslında jinekolojik muayeneden ibarettir. Yani labratuvar sonucu beklemek gibi bir durumunuz yoktur, kızlık testi sonucu ne zaman çıkar diye soruyorlar, bende hemen çıkar diyorum. Peki kızlık testi nasıl yapılıyor dersiniz, onu alt paragrafta anlatıyorum. Şunuda eklemek isterim kızlık testi esnasında kızlık zarınızın bozulma ihtimali yoktur, yada önceden zedelenmiş veya kısmen yırtılmış kızlık zarının büsbütün bozulma ihtimali yoktur. Korkmadan çekinmeden kızlık testine gelebilirsiniz.

Kızlık testi nasıl yapılır ?

Jinekoloji tıp branşında çok sık uyguladığımız muayene metodlarından olan bekaret tespiti aynı zamanda en kolay teşhis metodlarındandır. Birçok bayan evlilik öncesi tam birleşme içermeyen ön sevişmelerde kızlık zarının bozulup bozulmadığı konusunda ikilemde kalırve kızlık testi nasıl yapılır diye sorarlar. Kızlık zarı muayenesinde herhangi bir cihaz veya tıbbi alet kullanmayız hatta kızlık zarı himene hiç temas bile etmeyiz, hasta jinekolojik masaya yatırıldığında kızlık zarı dıştan görünür durumdadır ve sadece gözle bakarak kızlık testini gerçekleştirmiş oluruz.

Kızlık testinde neler belli olur ?

Bekaret konusunda şüpheleri olup muayeneye gelmeyi planlayan bayanlar bizi önceden arayarak kızlık testinde neler belli olur diye sorarlar. Kızlık kontrolünde bakire olup olmadığınız, varsa kızlık zarı üzerindeki yırtılma, tümden patlama, çentiklenme , zedelenme gibi hasarların tanımlanması,  kızlık zarı çeşidinin veya şeklinin tespiti ve en önemlisi gerdek gecesi kızlık zarı kanaması olup olmayacağı açıklanır.

Kızlık zarı dikimi

Hymenoplasty ameliyatı yada kızlık zarı dikimi tam birleşmeli cinsel ilişki veya sürtünme, mastürbasyon, parmak sokma, kaza geçirme gibi sebeplerle bozulan kızlık zarının tamir edilerek ileri tarihte muhtemel bir cinsel ilişkide bir bakire ile benzer şekilde yırtılarak kızlık zarı kanaması sağlanması operasyonudur. Son 30 yılda geliştirilen flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi bu grupta en popüler uygulamadır, zira zar dikimi sonrası cinsel ilişkiye girmek için sınırsız zaman kazanılır, aynı bakirelikte olduğu gibi. Kalıcı zar dikimine alternatif olan geçici kızlık zarı dikiminde ise operasyondan sonra sadece 10 günlük bir süre vardır.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

2019 yılı Ocak ayı verilerine göre İstanbul Avrupa yakasında Bakırköy'de kızlık zarı dikimi fiyatı ortalama şu civarıdır diye yazamıyoruz, sağlık hizmetlerinin ücretlerinin web sitelerine direkt olarak yazılması etik ve kanunlara aykırıdır, güncel diktirme ücretleri için telefonla arayın yada WhatsApp'tan fiyat listesi isteyin. Himenoplasti ameliyat maliyetleri talep ettiğiniz dikim metoduna göre değişir; flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi en popüler yöntem olduğu için hastaların %90'ı tarafınca tercih edilir ve geçici zar diktirme fiyatına göre az daha pahalıdır. Vajina daraltma ve/veya labioplasti ameliyatınıda dikimle aynı seansta yaptırmak isterseniz maliyetiniz artacaktır.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık testi

Su ile bekaret testi

Kızlık testinde neler belli olur ?

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.