Kızlık zarı muayenesi

Kızlık testi, bekaret kontrolü, bakirelik testi gibi tabirlerle anılan kızlık zarı muayenesi temel olarak cinsel yaşam öncesi dönemde bir bayanın vajina girişinde yeralan himen yada kızlık zarı denilen anatomik oluşumun incelenerek hastaya bilgi verilmesinden ibaret bir uygulamadır. Kızlık zarı muayensi sonuçları mahkeme emri olmadığı sürece bir rapor halinde ( bekaret raporu ) hastaya veya yakınlarına verilmez, bunun sebebi anlık olarak değişebilen bakirelik durumunu gösterir raporun suistimale açık olmasıdır, yani bugun bekaret raporu alan bir kadın aynı gün cinsel ilişkiye girip kızlık zarının bozulması sonrası yine aynı gün başka birine karşı bakire olduğunu iddia ederek sosyal statü elde edebilir, dolayısı ile bekaret veya kızlık zarının bozulup bozulmadığı tamamen kişiye özeldir, 3. şahısları ilgilendirmez, tek başına dava konusu edilemez, ancak cinsel saldırı ( tecavüz ) suçu çerçevesinde mahekeme kararı ile delil toplama amaçlı olarak kızlık zarı muayenesi rapor halinde istenebilir. Neredeyse 30 senedir kızlık zarı dikimi üzerine çalışıyorum ve kızlık zarının durumundan emin olmayan birçok hasta hergün bana kızlık zarı muayenesi için geliyor, bunlara kızlık zarının bozulup bozulmadığını, yaklaşık olarak kızlık zarı bozulma zamanını, himen yani zar üzerinde varsa yırtık, çentiklenme gibi sonradan olan hasarların detaylarını, ileride bir cinsel ilişkiye girilirse kızlık zarı kanaması gelip gelmeyeceğini anlatıyorum, reşit olmayan bayanlarda bu muayene için anne veya babanın yazılı imzalı izni ile uyguluyorum, bunlar arasından kızlık zarı bozulmuş çıkanların bir kısmı aynı seansta kalıcı veya geçici kızlık zarı muayenesi talep ediyorlar, ve ameliyatlarınıda o şekilde yaptırıyorlar. Kızlık zarı muayenesi hakkında bilgi almak için İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemi  dan arayabilirsiniz veya WhatsApp den yazarak güncel kızlık zarı muayene ücretlerini ve kızlık zarı dikim fiytalarını liste halinde isteyebilirsiniz yada aşağıdaki linke tıklayarak bana direkt yorum şeklinde soru gönderebilirsiniz, yorumlama biçimi olarak en alttaki "anonim" i seçerseniz isimsiz ve email girmeden yorum gönderebilirsiniz :

DOKTORA SORU SOR     YORUMLARI OKU

Kızlık zarı muayenesini evde kendi kendine uygulamak isteyen çok oluyor, bu konuda bizden bilgi istiyorlar, yada kızlık zarı fotoğrafı çekerek bize göndermek isteyen hergün en az 20 kişi çıkıyor, ama cinsel resim alışverişi kanunlara aykırı olduğu için bu tip resimleri kabul edemiyoruz, WhatsApp den direkt resim gönderenlerde oluyor ama kanun gereği o tip dosyaları indirmeden siliyoruz. Zaten resim üzerinden kızlık zarı muayenesi yapılabilme ihtimali yoktur, hiçbir doktor resim üzerinden kızlık zarınıza bakarak kahve falı yorumlar gibi sizin bekaret durumunuzu yorumlayamaz, ayrıca vajina resminizi çekerek internet ortamında arkadaşlarınıza göndermenizi kesinlikle tavsiye etmem, aşırı kişisel olan bu resimleriniz kolaylıkla suistimal edilebilir ve skandal boyutunda bela olarak size geri dönebilir.

Kızlık zarı muayenesinin nasıl yapıldığınada değinmek gerekir, aslında tıbbi cihaz kullanmadan, vajina içine herhangi bir alet sokmadan, sadece gözle bakarak yapılan bir muayenedir, dolayısı ile kızlık testi esnasında bekaretinizin bozulma ihtimali yoktur, yada kısmen yırtılmış, çentiklenmiş bir kızlık zarınız muayene esnasında dahada bozulmaz.

Kızlık zarı muayenesinde sizin kiminle ilişkiye girdiğiniz, kaç farklı kişi ile birlikte olduğunuz, kaç kez cinsel temas kurduğunuz gibi detaylar anlaşılamaz, sadece yukarıda anlattığım sonuçlar elde edilebilir.

Kızlık zarı muayenesi hangi hastanelerde yapılır sorunusunun cevabı bazı özel hastaneler ve özel jinekolog muayenehaneleri olacaktır, kızlık zarı muayenesi nasıl yapılır video şeklinde youtube kanalımda var, kızlık zarı muayenesi yaptıranlar herhangi bir risk yüklenmezler, kızlık testi raporu örneği internette bulunsa bile günümüzde böyle bir rapor alamazsınız, kızlık zarı muayenesi istanbul'da Bakırköy'deki muayenehanemizde yapılmaktadır, kızlık zarı muayenesi kayıtlara geçer mi ? sgk anlaşmalı hastanelerde geçer, kızlık zarı muayenesi ankara ve İstanbul'da yapılabilir, kızlık zarı bozulma belirtileri arasında en önemlisi kanamadır.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık testi

Su ile bekaret testi

Kızlık testinde neler belli olur ?

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.